AQUA_1.jpg
AQUA_1.jpg

Bara


BÁRA

Něco málo o mNE...

SCROLL DOWN

Bara


BÁRA

Něco málo o mNE...

 

 

 

Jsem rodačkou z Ostravy, kde začala celá má sportovní kariéra. Plavání se věnuji od deseti let. Nejprve jsem chodila do plavecké třídy na ZŠ Dětská a poté jsem pokračovala na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových, takže skloubení sportu se školou nebyl nikdy problém. I když nyní studuji sociologii na Univerzitě Karlově a trénuji pod vedením pana Strnada v Praze, stále hájím barvy svého mateřského klubu KPS Ostrava.

Vzhledem k množství tréninků jak ve vodě, tak na suchu už moc času na další záliby nemám. Proto i takový den, kdy nemusím nikam jet a nic dělat, je pro mě téměř svátkem. Kromě toho, že ráda lenoším, také ráda peču. Nejraději dorty a koláče. Za pěkného počasí se ráda zajdu jen tak projít, do kina anebo nakupovat. Jo, oblečení, to je další moje vášeň…

Vyrůstala jsem ve velké rodině. Dva starší bratři s námi nebydleli, ale mé dvě mladší sestry ano. Obě plavou a jsem na ně pyšná. Rodina je pro mě nadevše, proto mě teď mrzí, že se s nimi vídám málo. Naštěstí si občas udělají výlet za mnou do Prahy, když kvůli tréninkům nemůžu dojet domů do Ostravy. Nejlépe ale naberu síly na chatě v Čeladné."

...plavu, protože si to užívám..."

Hodně lidí se diví, že mě plavání ještě baví. Jasně, je to každodenní dřina, ale plavu, protože si to užívám. Miluji výzvy a ráda překonávám nejen rekordy, ale i sama sebe. V závodě se snažím zkoncentrovat a dát do toho vše. Pokud vím, že jsem ze sebe vydala maximum, můžu být spokojená. Ale pořád je na čem pracovat a důležité je neusnout na vavřínech. Největší motivací sportovce jsou olympijské hry, ani u mě to není jinak. Mé první olympijské hry v Londýně se mi úplně nevydařily podle představ, proto se nyní soustředím na Rio de Janeiro.