Tak věci nabraly rychlý spád a já se 23.9. vydala směr Austrálie. I když je můj druhý pobyt, cítila jsem nervozitu větší než poprvé. A vlastně bylo proč.. Všechno je jiné a nové! 

Pro pořádek.. Trénuji na jiném místě než posledně. V jiné skupině. Ve větší skupině. Taky jsem prvně odletěla sama někam takhle daleko a hlavně na tak dlouho! Nevracím ss do Čech na Vánoce, ani na zimní Mistrovství Evropy. Návrat je teď naplánován na přelom května a června. Řeknu vám, že odlétat sem nebylo vůbec snadné...

IMG_8486.JPG

Ale jdu si přeci za svým snem, vždy jsem si přála trénovat tady v nějaké větší skupině. A to se mi plní!  

  ACCOUNTABILITY AND RESPECT 

Těmito slovy mě uvítal trenér Chris Mooney. Dvě věci, které vyžaduje od celého týmu. Nic víc, nic míň.  

Klub USC Spartans patří mezi high performance centre, takže výkonnost týmu určitě nechybí. Trénuje zde zhruba 12 plavců, mezi nimi 3 Olympionici z Ria ( Taylor McKeown - 100 a 200prsa, Jake Packard - 100prsa, Leah Neal - 400 kraul) a mladá znakařka Kaylee McKeown (4.místo na MS v Budapešti 2017). Ano, sestry McKeown. Jedna znakařka a druhá prsařka. Zajímavé :-). Další plavci jsou na úrovni australského finále, takže rozhodně nejsou pomalí. Musím říct, že mám každý trénink co dělat, abych se udržela s nimi na předním pozicích. Líbí se mi rozmanitost skupiny - prsaři, znakaři, motýlkaři, krauleři a všichni mají na výborné úrovni polohovku (všech 5 holek má 400 pz pod 4:45 na dlouhém bazénu). Trénují s námi i paralympionici.. Se stejnoi vervou a zapálením jako ostatní. Úžasné.

Tím, že jsem se začlenila do jejich programu, mám i jejich trenéra do posilovny a fyzioterapeuta. Spolu s Mooneym spolupracují, upravuje se posilovna dle náročnosti tréninků nebo při zdravotních problémech. Každý se může na druhého spolehnout. 

po doplavání jednoho z těch těžších motivů... 

po doplavání jednoho z těch těžších motivů... 

tým USC Spartans

tým USC Spartans

napůl venkovní posilovna.. 

napůl venkovní posilovna.. 

IMAGE.JPG
bazén University of Sunshine coast

bazén University of Sunshine coast

A jak vypadá tréninkový týden tady? Nejtěžší dny ve vodě jsou úterý, čtvrtek a sobota. To se trénuje hlavní série v závodních plavkách a dává nám to dost zabrat. Je tady hodně sprinterských věcí, používá se zátěž, neskutečně mnoho metrů scullingem, dává se důraz na délku záběru. 

Pondělí, středa a pátek dopoledne. Wow. Celkově trvá celý program 4 hodiny.  

6:00 - 6:30 spinning (střídají se různé rychlosti, úrovně, vsedě, vestoje..)  

6:40 - 8:45 plavání (aerobní, hodně nohou)  

9:00 - 10:00 posilovna

Občas je po spinningu ještě krátké posilování na zpevnění těla, bývá i ve dvojcích.  

Pondělí pokračuje odpoledním tréninkem, který je kratší, přibližně na 1,5 hodiny, lehčí, vytrvalostní a hodně technických cvičení, rukou a nohou.  

Středa a pátek odpoledne jsou volná.  

Každý trénink má Mooney také asistenta - studenta Univerzity, který mu pomáhá zapisovat časy, frekvence. Další student má na starosti videoanalýzu, která probíhá při každém těžkém motivu ( takže úterý, čtvrtek a sobota). Video je rozebráno ihned (!), takže se plavec může v průběhu série podívat, kde dělá jakou technickou chybu. Lze to samozřejmě jen v sériích s delším odpočinkem. 

Sobotní týmový hiking :) 

Sobotní týmový hiking :) 

Velryby a jetski

Velryby a jetski

Sestry McKeown a já na “Eat street” v Brisbane 

Sestry McKeown a já na “Eat street” v Brisbane 

Jsou za mnou tři týdny. Rozkoukávám se, snažím se zdokonalit v angličtině, na tréninku do toho dávám maximum... To víte, chtěla bych tady zůstat co nejdéle, takže jim musím předvést, co vše ve mně je. :-) 

Příští týden se ale stěhuji do nového bydlení, které mi tady snad “domov” trošku udělá.

A jaký mám nejbližší program? Zítra tady začíná svůj 6ti týdenní tréninkový pobyt Ruta Meilutyte, takže to bude taky zajímavé. Také nás za 14 dní čeká v Adelaide Mistrovství Austrálie na krátkém bazénu, které vyvrcholí předávání ocenění Swimmer of the Year 2017..a já se tam taky podívám. 

Bude to spousta nových zažitků, už se těším, až se o ně budu moct s vámi podělit. :-)  

Minimálně vám tady dám odkaz na video, jak jsme potkaly velryby.. Při jízdě na jetski. Neskutečné!!  

Obrovské poděkování patří Vysokoškolskému sportovnímu centru, bez jejichž podpory bych si tento tréninkový pobyt nemohla dovolit. Děkuji!  

Mějte krásný večer a zas někdy, 

zdraví,

B. 

 

IMG_8505.JPG