Ano, ještě jsem neskončila. Ješte není všem dnům konec. Krátce se vrátím k poslednímu měsíci. Měsíc plný velkých očekavání, nenaplněných přání, ale také vidina něčeho hezkého v budoucnosti... :-) 

FullSizeRender.jpg

Nejprve červenec odstartoval Mistrovstvím ČR v Praze - Podolí. Věděla jsem, že jsem stále v tréninku, tak výkony asi velké nepředvedu. Ale poprvé byl program nastaven na 4 dny, v disciplínách 50/100/200m i semifinálové rozplavby a navíc přidány mixové štafety, takže jsem byla zvědavá, jak se s tím české plavání popere.  

Bohužel musím říct, že se mi to nelíbilo. Dopolední i odpolední program trval téměř pokaždé přes 4 hodiny, odpolední finalová/semifinálová část byla nepřehledná. Jediné pozitivum vidím to, že se dorostenci prali hezky o medailová umístění. Jenomže na to dopláceli dospělí, kdy jim velmi napěchovaný program nedovolil si dát doplňkovou disciplínu nebo se jim v jeden půlden sešlo 100m finále a 200m semifinále v jednom způsobu. Byly to náročné 4 dny, jak fyzicky, tak psychicky a nemyslím si, že by to závody posunulo na vyšší úroveň. Mrzí mě to, vážím si toho, že se tady najde někdo, kdo se pokouší o nějakou změnu v plavání.. Ale nejsem si jistá, že zrovna tento krok byl trefou do černého. 

IMG_5763.PNG

Další část bylo vylaďovací soustředění a odjezd na MS. Takže k tomu světovému šampionátu....

I přesto, že jsem plavala ze začátku své vedlejší disciplíny a vše se vyvíjelo dobře, tak s tím, jak se blížila má hlavní disciplína, má nervozita stoupala.  

Když to shrnu: první den druhý nejlepší čas v životě na 400 volný způsob, čtvrtý den ČESKÝ REKORD na 200 motýl, no a poslední den propadák ve 400 polohovce. Mrzí mě to, ale už se k tomu nechci vracet. Věřte mi, že můj nepostup do finále na loňské Olympiádě mě mrzel mnohem víc...  

Co jsem si z toho vzala? No hlavně se z toho nepos..... :-) To víte, naši plavci předváděli dost dobré výkony a já chtěla plavat v tom odpoledním programu taky a taaaak moc. Natrénováno mám, ale zradila mě hlava. Poprvé takhle moc na velké akci....  no co už!

Ale musím říct, že to bylo asi nejlepší a nejlépe zorganizované MS, na kterém jsem kdy byla. Bazén perfektní, atmosféra naprosto úžasná a podmínky našeho týmu skvělé. Tímto znovu všem děkuji :-) 

 

tak příště Báro... 

tak příště Báro... 

se slovenskou prsařkou Andrejkou Podmaníkovou

se slovenskou prsařkou Andrejkou Podmaníkovou

český tým plavců 

český tým plavců 

naši zachránci: fyzioterapeutové Petr a Roman, psycholog Michal, kameraman Marek! Anča a já :-)  

naši zachránci: fyzioterapeutové Petr a Roman, psycholog Michal, kameraman Marek! Anča a já :-)  

No a kdyby mi tímto skončila sezóna, asi bych byla trošku v rozpacích... ale naštestí nás čeká ještě Světová Univerziáda v Taipei!! Odlétáme za pár dní a začínáme závodit 20.8. Juhuuu, těším se! Navíc to bude má poslední Univerziáda, tak si to člověk musí užít dvojnásob, ne?! :-) 

Odjeli jsme na týdenní soustředění na Slovensko, tréninkové středisko x-bionic sphere v Šamoríně, asi 30km od Bratislavy.  

Já nemám slov!!! Člověk ani nevěří, že se nachází na Slovensko. Krásné prostředí, luxusní ubytovaní, jídlo a tréninkové podmínky. A je to od nás fakt co by kamenem dohodil... :-) Krásná venkovní padesátka, deset drah, startovací bloky. Mlaskali jsme si blahem!  

IMG_6504.JPG

Tréninkového parťáka jsem tentokrát měla toho nejlepšího... ségra Terka, která taky jede na Univerziádu ❤️ 

IMG_6447.JPG
IMG_6440.JPG
tuli cinema 😍 

tuli cinema 😍 

výlety do Bratislavy jsme taky stihli... :-)  

IMG_6414.JPG
IMG_6388.JPG
IMG_6411.JPG

a v těch vedrech jsme se s Kíťou trošku zchladily.... 

IMG_6507.JPG

Tak já otáčím list do srpna, dalšího měsíce, kdy se bude ještě trošku makat..  

No a co v září? Odpočinek na chatě a potom?? Co myslíte, odjedu zase k protinožcům? A kam tentokrát..? Nechte se překvapit.... :-)  

krásné léto! 

Bára  

 

IMG_6513.JPG