Fíha.. to bylo teda léto. Musím říct, že poslední rok trval jako každý jiný 12 měsíců, ale byly vskutku nabité. Když jsem se na konci června vracela zpátky po více než 8 měsících domů, už předem jsem měla naplánovaný program na následující dva měsíce. Ano, bylo tam hodně závodů a nějaké to soustředění.. Z části i kvůli tomu, že jen na soustředění člověk odvede největší kus práce. A tak to taky bylo. Když je člověk doma, navíc po takové době jako jsem byla já, furt by někde lítal, chodil na kafíčka a pořád si jen povídal (navíc po takové době česky, takže jsem mluvila a mluvila…. :-) ).

 

IMG_6706.JPG
Shledání po 8 měsících :)  

Shledání po 8 měsících :)  

Abych se dostala k věci.. Obrazila jsem dvě kola závodu Mare Nostrum. Francouzské Canet a Barcelonu. A bylo to super. Je fajn si takhle v sezóně zazávodit s nejlepšími plavci a hlavně tři závody během jednoho týdne? Super zážitek! Člověk se cítí jako tenista, zkrátka jako profi sportovec, co jezdí z turnaje na turnaj. Je to sice finančně náročnější, takže bez méhe rodného Moravskoslezského kraje a našeho Vysokoškolského centra bych se podívala možná vy víte kam, ale rozhodně to stojí za to. Pak jsem zůstala pár dní na soustředění v malebném městečku Mataro, které je jenom kousek od Barcelony. Vzala jsem s sebou kromě trenéra i mamku, takže to byl po dlouhé době takový i trošku holčičí výlet. Na konci června jsem ještě absolvolala závody v Římě. To je prostě krása! Pro nás plavce je vždy super zážitek závodit tam, kde plavání milují. A Itálie taková je. Navíc jsme díky trenéra ze Strahova Paola Bossiniho moihli okusit jednu z nejlepších zmrzklin v Říme a jedli ji přímo z výrobníku zmrzliny.. Cukrové kóma následovalo hned potom, ale když to bylo taaaaak dobrý!! Hned po příletu jsem odjela s trenérem na týden do slovenského Šamorína do X-bionic Sphere (tam je to prostě boží!!). Vždy lituju, že tam jsem jen tak krátce.. Po něm bylo hned Mistrovství ČR v Praze - Podolí, které bylo posledním bodem mého nejtěžšího tréninku. Podařilo se mi něco vyhrát, s Ostravou jsme si vybojovali medaile ve štafetách a celkově jsem si to užila. Venkovní mistrovství mám ráda, když vyjde počasí teda. No a pak už nastala má oblíbená část… Odpočinek a vylaďování.


  Mataró 

  Mataró 

Řím

Řím

IMAGE.JPG
MČR Praha Podolí
Šamorín

Šamorín

Barcelona

Barcelona

A dostáváme se k Mistrovství Evropy v Glasgow. Nejsem spokojená. Možná i toto je ten důvod, proč jsem s článkem tak otálela. Nepodařilo se mi dostat do finále, ani se nepřiblížit osobním rekordům na mé hlavní polohovce. Sice jsem zaplavala český rekord na 200 motýl, ale stejně to stačilo jen na 11.místo. A já byla smutná… 8 měsíců jsem dřela v cizí zemi, kde jsem přijela se strachem, nikoho jsem neznala a vše bylo tak moc nové. Prošla jsem si peklem i rájem během toho roku a tajně věřila v dobrý konec. Nevyšlo to. Je to těžký. Obětovala jsem tomu hodně, až by se někteří divili, co všechno. Ale ono pak stejně stačí jedno škobrtnutí v psychice, spadnutá čepice, pár špatných slov večer před závodem a vaše měsíce tvrdé práce přijdou v niveč. Ale i tohle mě zas trošku posilnilo. K tomu se dostanu. Každopádně to, co mělo být můj vrchol sezóny, byl můj propad sezóny.. Zase.

 

ME a 400 polohovka

ME a 400 polohovka

Rozbor s Honzou Kreníkem

Rozbor s Honzou Kreníkem

Nová posila Anika  

Nová posila Anika  

Po mistrovství Evropy jsem si dala pár dní oraz, jela na nějaké výlety a šla Simči Baumrtové připít na její nový život jako Kubová ( svatba byla mimochodem skvělá! ). No a pár dní po ní jsem se vydala zase závodit, tentokrát směr Brazílie. Co to co to, ptáte se? Hned vysvětlím…

 

V průběhu července mi napsal můj brazilský kamarád, který nám zabezpečoval soustředění před OH v Riu 2016, jestli nechci přijet na krátké mistrovství Brazílie konané na konci srpna v Sao Paolu. Mají to jako součást týmové soutěže a mohou si vzít 2 cizince. Že prý mi všechno zaplatí. A když se mi povede se umístit do 3.místa, dostanu extra peníze. A prý něco na caipirihnu (brazilský drink). Chvilku jsem váhala a nakonec jsem řekla.. Když ne tak kdy?! Kývla jsem a už jsem podepisovala smlouvu s týmem Flamengo, který se z Rio de Janeira. To jsem se taky dozvěděla, že to budou těžce vydřené peníze. :-) Celkově jsem plavala 14 startů a 3 štafety během 4 dnů. Po té prázdninové pauze to nebyla žádná sranda vám povím.. Ale nejen, že se mi podařilo vyhrát 200 a 400 polohový závod, tak jsem u toho zaplavala limity na prosincové MS v Číně. Dvě mouchy jednou ranou. A užila jsem si ty závody! Brazilci jsou výborní fanoušci nejen na fotbale, ale i plavání. Jejich přivítání mně v týmu bylo super, i když polovina z nich neuměla anglicky a používali pouze Google translator.. :-) Pevně doufám v to, že od nich dostanu ještě někdy pozvání. A nebo je aspoň navštívím v Riu. Byl to další super týden v další zemi.

Se ségrou v Budapešti

Se ségrou v Budapešti

Tým Flamengo

Tým Flamengo

Duane de Rocha. Znakařka ze Španělska

Duane de Rocha. Znakařka ze Španělska

Svatba Simči  

Svatba Simči  

Brazílie

Brazílie

A to mě dostává k září. Původně jsem měla v plánu si dát krátké volno, s tím že o Vánocích si to vynahradím a budu tak mít téměř měsíc. Ale.. někdo tomu chtěl jinak. Nebo také, jak mi řekl můj táta: “Chceš-li rozesmát Boha, něco si naplánuj”. Takže z týdne bylo skoro ceké září bez tréninku..

Ve zkratce - od července mě trápilo rameno a bolavá oblast klíční kosti. Snažila jsem se to výléčit, ale nic moc nepomáhalo. Navíc bylo před ME, tak moje hlava bolest nějak potlačila. Ale po semifinále 200motýl, zaplavaném českém rekordu, jsem nemohla ruku ani zvednout a hlavu otočit doleva. No dobrá, řekla jsem si, je čas to začít řešit. Zašla jsem na magnetickou rezonanci, po které mi pan doktor pověděl, že tam mám zánět a nějakou tu tekutinu v bursách. Prostě, že to chce klid. A ono chtělo klid víc věcí, než jen rameno..


Víte, když děláte něco s vášní, máte plno očekávání. Přáli by jste si, aby se ta energie vámi do toho vložená vrátila v podobě nějakého hezkého výsledku. A ono to nepřichází.. Můžete si říkat, Báro, nech toho, je to jen sport. Ale pro nás to je život. My kvůli tomu vstáváme v 5 ráno. Z 365ti dní v roce jsme tak 300 denně unavení. A ono to po čase přestane člověka bavit. Uznávám, udělala jsem chybu po Riu 2016, že jsem si nedala alespoň 4 měsíce pauzu. Pak se to vrací jako bumerang. Tento měsíc jsem měla absolutní nechuť trénovat. Cokoliv dělat. Párkrát jsem si byla zaplavat a šla do posilovny, ale neměla jsem z toho radost. Mnohem větší radost mi třeba dělalo jít ven s našimi pejsky. Sednout si s mamkou na víno. Jít se ségrou na dobrý burger. Vidět se s tátou a pod louhé době si s ním otevřeně popovídat. Vidět se s kamarády, které jsem skoro rok neviděla. Poznat nové lidi. Zkrátka žít obyčejný život. Život, který nevidí pouze naplavané metry a minuty či vteřiny. Bylo to super. Na ten měsíc..

Už se blížil den mého odletu. Odlet do země, kde pro mě není všechno jednoduché jako v Česku. Kde zas budu potit krev. Ale víte co? To nás dělá výjimečnými. Že něco tak milujeme, že tomu dáme vše. Že jsme ochotni každý den se znovu pouštět do té bolesti. Protože žádný sportovec není obyčejný. Maká na něčem, co si vysnil. A mě mrzí to, že tomu v České republice nepřikládáme takovou váhu. Ale o tom třeba zas příště…


Zkrátka a jednoduše, i když se mi letos vracelo hůř než obvykle, jsem zpět. Už zase mám každý den budík nařízený na 5 ranní a počítám dny do volného odpoledne. Ale já to pro sebe ještě udělám. Protože ta cesta je cíl, to překonávání sebe sama, ta touha něco ještě dosáhnout.

Jsem velmi ráda, že jsem si našla tréninkové zázemí v Austrálii, zemi zaslíbené plavání, ale doma budu vždycky v tom našem krásném Česku. ❤️ 

Vaše BZ

Já.  

Já.  

hrdá Češka 🇨🇿 

hrdá Češka 🇨🇿 

Moji blonďáci

Moji blonďáci

Den dětí v Ostravě 

Den dětí v Ostravě 

Naši pejskové  

Naši pejskové  

Ostrava! 

Ostrava! 

Barunka Seemanová 

Barunka Seemanová 

Ostravačky

Ostravačky

Svatba

Svatba

Ségry

Ségry

Sao Paolo

Sao Paolo

Moto GP Barcelona

Moto GP Barcelona

Tak čau v Torontu  

Tak čau v Torontu  

Věruška, Teří a já v městě měst  

Věruška, Teří a já v městě měst  

Jo a bráchovi se narodilo mimčo. Takže jsme tetičky.     

Jo a bráchovi se narodilo mimčo. Takže jsme tetičky.  

 

Další rok.. co přinese? :)  

Další rok.. co přinese? :)